Vali üks enda jaoks kõige uudsem tugilahendus ja kirjelda seda ajaveebiartiklis.

 Olen ustav Apple seadmete kasutaja ning mind on alati innustanud, kuidas nii suur firma pöörab tähelepanu ka inimestele, kellel võib esineda mingit sorti puue. Nimelt viimastel aastatel on Apple väga usinalt töötanud oma seadmete tarkvara (iOS, macOS, iPadOS, watchOS) kallal ning implementeerinud väga palju erinevaid funktsioone, mis hõlbustaks nende toodete kasutamist ka inimeste seas, kellel on näiteks probleeme nägemise, kuulmise või hoopis keha motoorsete tegevustega. Toon välja paar enda arust lahedamat näidet, mis seni Apple on avalikkusele tutvustanud. 


VoiceOver - antud funktsioon suudab kirjeldada kõiki ekraanitoimingud häälega, mis võimaldab vaegnägijatel kasutada Apple tooteid ilma oma nägemist kasutamata. Selleks, et see toimiks tuleb lihtsalt viibata näpuga ekraani ning sõrme all olev sõna loetakse sulle ette. 


Guided Access - on abimees nii lastele kui ka vanemas eas inimestele. Nimelt on võimalik selle funktsiooniga piirata Apple toodete funktsionaalsust. See hoiab ära ootamatud ostud App Stroe’ist, mitte lastele mõeldud veebilehtede külastamise ning samuti ka vanemate inimeste juhuslikud vajutused ekraanile, mis võivad suure jama kaasa tuua.


LED flash for alerts - on mõeldud inimestele, kes ei kuule helisid ning seega annab LED tuluke teada saabuvatest kõnedest ja teistest märguannetest. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Juhitüübid

Analüüsi ajaveebiartiklis üht tarkvara arendus- ja üht ärimudelit mõne konkreetse projekti näitel

Suured läbikukkumised